Newsletter

Partnerzy

http://gryftravel.pl/

F1 Grand Prix Monako

NA ŻYCZENIE ZAJMUJEMY SIĘ KOMPLEKSOWĄ ORGANIZACJĄ WYJAZDÓW REZERWACJĄ HOTELI DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH ORAZ FIRM

Więcej szczegółów

  • Miasto

    Monte Carlo, Monaco

  • Miejsce

    tor Circuit de Monaco

Zapytaj o dostępność biletów

Wkrótce w sprzedaży!

Grand Prix F1 Monako

Bardzo atrakcyjny wyścig Formula 1, ale wymaga wczesnych rezerwacji, decyzji z uwagi na olbrzymie zainteresowanie & położenie w centrum Europy & markę Monaco & tradycję F1 w MonacoPrzeloty najbliże lotnisko Nicea; wymaga wczesnych zamówień, rezerwacji. Zakwaterowanie, proponujemy: Nicea, Sanremo, lub okoliczne hotele. Zakwaterowanie w Monako, wymaga wczesnych zamówień i rezerwacji, to zazwyczaj dość istotne koszty, ale zapewniają dodatkowe atrakcje. Prosimy pamiętać, że Formula 1 w Monako ma nieco inny terminarz; czwartek treningi, piątek dzień bez jazd F1 (wolny dla mieszkańców Monako), sobota kwalifikacje, niedziela GP wyścig główny.

Propozycja programu, przykład wyjazdu:
1 dzień (piątek):

spotkanie z pilotem w umówionym miejscu na lotnisku wylotowym
przelot do Nicei & zakwaterowanie w hotelu
zwiedzanie Nicei i czas wolny, w zależności od godziny przylotu, kolacja i nocleg


2 dzień (sobota): śniadanie w hotelu

przejazd do Monte Carlo na wyścigi kwalifikacyjne F1 & Monte Carlo
lub cały dzień poświęcamy na zwiedzanie i atrakcje

powrót do hotelu, (przejazd uzależnony od lokalizacji hotelu). kolacja, nocleg

3 dzień (niedziela): śniadanie w hotelu,
przejazd na wyścigi: Porsche Supercup, GP2 oraz Grand Prix Monaco Formuły 1
po wyścigach, transfer przejazd powrotny do miejsca zakwaterowania, hotel
kolacja w restauracji na mieście lub w hotelu

4 dzień (poniedziałek): śniadanie i wykwaterowanie z hotelu
zwiedzanie Cannes zależnie od opcji przelotu, przejazd na lotnisko
przelot do Polski

Świadczenia w programie (inne do uzgodnienia):
zakwaterowanie: hotel 3* lub 4* , 3 noclegi, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
bilet na Grand Prix Monaco Formuły 1 oferta wg. kategorii na odsłonie
przelot samolotem, lotnisko wylotowe i godziny do uzgodnienia
transport na miejscu – mikrobus, dla grupy opieka pilota


Inne świadczenia, opcje do ustalenia.
Propozycja dla grup na zapytanie, możliwość przedłużenia wyjazdu.


Turystyka, co można zobaczyć w krótkim wyjeździe?
Okoliczne miasta, bliskie Monaco: Beausoleil  1 km, Cap d'Ail 2 km, Eze 7 km, Roquebrune Cap Martin 8 km, Beaulieu-sur-Mer 10 km, Menton 12 km, Saint Jean Cap Ferrat 12 km, Villefranche sur mer 12 km, NICEA 21 km.
hotel blisko Monaco

Informacje turystyczne o Nicea: ( niebawem)

Praktyczne informacje, porady, logistyka & dojazdy dla samodzielnych wyjazdów i nie tylko. Transfery dla indywidualnego wyjazdu na Formuła 1 w Monaco, porady (ceny nieznacznie mogą się zmieniać), staramy się tylko przedstawić dogodne rozwiązania:
Autobusem z Nicea do Monaco:
Autobus 100 (Nicea - Monako - Menton) jest bardzo dobrym rozwiązaniem, i kosztuje zaledwie 1,50 € ( styczeń 2014 ). Kursuje co 15 minut, podróż trwa 30-45 minut. Trasa przechodzi przez nadmorskie miasta, takie jak Villefranche i Beaulieu. W Nicei, autobus nr 100 odjeżdża z Ségurane, przy Place Garibaldi. Istnieje również ekspresowy autobus 100X, który jedzie autostradą, koszt ok. 4€ . Autobusy nie kursują o późnych porach: ostatni kurs z Nicei odjeżdża o godzinie 20:00, a z Monako o 20:22. Pierwsze wyjazdy w godzinach porannych są o 06:00.

Pociągiem z Nicea do/z Monaco:
Można też wybrać się pociągiem (z "Nice Ville" do "Monaco Monte Carlo"). Jest szybszy (22 min) i wygodniejszy, ale kosztuje więcej - 3,60 €. Kursują  2 pociągi regionalne na godzinę (w ciągu dnia), zgodnie z SNCF. Pociągi kursują także o późnych porach, ostatni odjeżdża z Nicei o godz. 22:25 i z Monako o godz. 23:12 (w dni powszednie). Powyższe informacje odnoszą się do pociągów regionalnych (TER), chociaż istnieje także możliwość złapania intercity / TGV.

Helikopter: istnieje stały transfer helikopterem z lotniska w Nicei do Monako. Helikopter kursuje co ok. 45 minut między 8:35, a 20:15 z Nicei do Monako oraz co pół godziny między 7:00 a 20:00 z Monako do Nicei. Cennik: MONAKO-NICEA: 120 € w jedną stronę / pasażer, NICE-MONACO: 130 € w jedną stronę / pasażer. Bilet tam i z powrotem: 230 € / pasażer
Ceny i połączenia, to jest jedynie informacja turystyczna, nie stanowi końcowej ofert, prezentujemy na odsłonie wiele pomocnych opcji, informacji .
Zamów już dzisiaj, o kosztach decyduje usługa imożliwości. zazwyczaj termin decyzji.
Prywatne loty możliwe do zamówienia, ceny mogą ulec zmianie:
Monaco - Nicea: ok. 705 euro za lot w jedną stronę w śmigłowcu dla 5 osób
Nicea - Monako: ok. 775 euro za za lot w jedną stronę śmigłowcu dla 5 osób

Transfer z/na lotnisko Nicea: prywatny transfer samochodem osobowym:
35 € - 42 € w zależności od pory dnia (taryfa nocna + 7 €). Cena w jedną stronę.

 

 

Pierwszą edycję zorganizował w 1929 roku Antony Noghes, producent papierosów i mieszkaniec Monte Carlo. Pomysł popierał ówczesny władca Książę Louis II, który stworzył organizację "Automobile Club de Monaco", której Noghes był pierwszym prezydentem. Inauguracyjny wyścig wygrał William Grover-Williams który jeździł w samochodzie Bugatti. Charakterystyczny, zielony kolor nadwozia stał się w przyszłości rozpoznawalnym znakiem Brytyjczyków w sportach

Tor Circuit de Monaco tworzą obecnie ulice Monte Carlo i La Condamine. Trasa zawiera wiele wzniesień, ciasnych zakrętów i wąskich odcinków co powoduje, że jest to w chwili obecnej najbardziej wymagający tor w Formule 1. Kierowcy zmieniają biegi średnio co dwie sekundy, czyli 40 razy w ciągu okrążenia i około 3100 razy podczas całego dystansu. Z wielu względów tor wydaje się nie pasować do wyścigów z powodu ciasnych ulic, które praktycznie uniemożliwiają wyprzedanie. Jednakże, już wielokrotnie dochodziło tu do zażartych pojedynków. Poza tym wyścig jest najbardziej prestiżowym ze wszystkich obecnych i jego przyszłość w kalendarzu F1 jest raczej pewna.

Grand Prix Monako było jednym z tych, które zostały zorganizowane w inaugurującym Formułę 1 sezonie 1950. W sezonie 1952 wyścig odbył się ale nie był zaliczany do Mistrzostw Świata. Od sezonu 1955 wyścig odbywa się każdego roku jako eliminacja Mistrzostw Świata Formuły 1.

Organizatorem wyścigu jest Automobile Club de Monaco, który organizuje także Rajd Monte Carlo i Puchar Monako w Kartingu.

Tor w Monaco jest uważany za jeden z najbardziej niebezpiecznych obiektów F1. Mimo to zginął na nim tylko jeden kierowca F1. Najtragiczniejszy wypadek miał miejsce w 1967 roku, kiedy to bolid Ferrari za kierownicą którego jechał Lorenzo Bandini stanął w płomieniach. Uwięziony w środku kierowca nie miał szans na przeżycie mimo szybko podjętej akcji gaśniczej. Spłonął w palącej się w temperaturze 700 stopni benzynie.

Do ciekawostek należy fakt, że jest to jedyny wyścig F1, który można oglądać na żywo bez zakupienia biletów wstępu - z okien budynków i hoteli (w których ceny pokoi dochodzą do kilkunastu tyś dolarów)

 

 

  • Miasto Monte Carlo, Monaco
  • Miejsce tor Circuit de Monaco

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Only registered users can post a new comment.

Imprezy, które mogą Cię zainteresować