Newsletter

Partnerzy

http://gryftravel.pl/

Liga angielska

Liga angielska
NA ŻYCZENIE ZAJMUJEMY SIĘ KOMPLEKSOWĄ ORGANIZACJĄ WYJAZDÓW REZERWACJĄ HOTELI DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH ORAZ FIRM

Więcej szczegółów

  • Miasto

    różne miasta, Anglia

  • Miejsce

    różne stadiony

Zapytaj o dostępność biletów

Wkrótce w sprzedaży!

 

Liga Angielska czyli Premier League to zawodowa liga piłkarska znajdująca się na najwyższym szczeblu rozgrywek piłkarskich w Anglii. Gra w niej 20 klubów, z których każdy w ciągu sezonu rozgrywa 38 meczów. Sponsorem Premier League jest Barclays Bank dlatego też oficjalna nazwa ligi to Barclays Premier League. W lidze tej obowiązuje reguła awansu i spadku. Ciekawostką może być fakt, że każdy z grających zespołów Premier League jest jej akcjonariuszem. 0d maja do sierpnia rozgrywanych jest 380 spotkań ligowych. 

Premier League została załozona 20 lutego 1992 roku po tym jak zespoły Football League First Division postanowiły, że będą niezależne od The Football League powstałej w 1888 roku. Od tamtej pory Premier League jest najchętniej oglądaną ligą sportową na świecie. Są to także najbardziej dochodowe rozgrywki piłkarskie. W sezonie 2007/2008 obroty klubów wyniosły 1,93 miliardów funtów (3,15 miliardów dolarów). Premier League zajmuje także pierwsze miejsce w rankingu UEFA, w którym liczą się występy zespołów z danych lig w europejskich pucharach 

Od czasu założenia w rozgrywkach Premier League brały udział 44 kluby.

W Premier League swoje mecze rozgrywa dwadzieścia zespołów. Podczas sezonu (który trwa od sierpnia do maja) każdy klub gra ze sobą dwukrotnie, raz na stadionie jednego z nich, a raz na stadionie drugiego - daje to 38 meczów dla każdego zespołu i 380 meczów w całym sezonie. W soboty mecze rozgrywane są najczęściej o godzinie 16:00 i 18:15, zaś w niedzielę o 14:30 lub 17:00 czasu CET, czasami jeden pojedynek kolejki odbywa się w poniedziałek. Zwycięska drużyna otrzymuje trzy punkty, za remis dostaje się jeden, natomiast drużyna pokonana nie dostaje żadnego punktu. Kluby są klasyfikowane w tabeli po liczbie punktów, następnie po różnicy goli (bramek zdobytych i straconych). Na końcu sezonu klub, który zgromadził najwięcej punktów, zostaje mistrzem ligi.

 

  • Miasto różne miasta, Anglia
  • Miejsce różne stadiony

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Only registered users can post a new comment.

Imprezy, które mogą Cię zainteresować